Zaloguj się

Kursy i szkolenia online, czyli nauka bez wychodzenia z domu

Kursy i szkolenia online, czyli nauka bez wychodzenia z domu

Czy bez wychodzenia z domu możemy z powodzeniem uczestniczyć w kursie lub profesjonalnym szkoleniu? Okazuje się, że tak. Ale czy kursy online pozwolą nam przyswoić cały materiał w takim samym stopniu jak tradycyjne kursy stacjonarne? 

Kursy i szkolenia online stają się coraz bardziej popularną formą nauki. Decydujemy się na nią ze względu na oszczędność czasu, pieniędzy, lub dlatego, że jesteśmy zmuszeni do przebywania w domu. Niezależnie od powodu, jest to niewątpliwie bardzo wygodne rozwiązanie. Kształcić można się posiadając właściwie jedynie komputer i stabilne połączenie internetowe. 

O tym, jakie są wady i zalety kursów online z języka obcego, pisaliśmy już wcześniej. Z własnego domu możemy rozwijać się również w wielu innych obszarach. Oczywiście, nie nauczymy się nurkować czy wspinać, ale już z programowaniem, finansami czy marketingiem, nie powinniśmy mieć większych kłopotów. Przedstawiamy główne dziedziny, w zakresie których oferta kursów online jest niezwykle bogata.

#1 Języki obce – kursy online

Można śmiało powiedzieć, że nauka języków obcych nigdy nie była prostsza. Bogactwo materiałów, internetowe translatory czy możliwość nawiązywania międzynarodowych interakcji to tylko niektóre zalety jakie w nauce języków obcych przynosi internet. Czy potrzebujemy czegoś jeszcze? Zdecydowanie tak, jeśli zamierzamy w krótkim czasie zrobić znaczące postępy. Przede wszystkim ważny jest odpowiedni plan nauki oraz dyscyplina. Na te potrzeby odpowiada profesjonalny kurs online.

Sama forma takiego kursu może się różnić w zależności od szkoły lub platformy, którą wybraliśmy. Duża część kursów prowadzona jest bez interakcji z drugim człowiekiem. Uczymy się słówek, które mają nagraną wymowę lub piszemy zdania, które poprawność automatycznie weryfikowana jest przez program. Często zdarza się, że platformy wyposażone są w system rozpoznawania głosu, dzięki czemu możemy ćwiczyć naszą wymowę, a algorytm powie nam kiedy jest ona prawidłowa. Więcej o nowoczesnych sposobach nauki języka obcego pisaliśmy we wcześniejszym artykule

W dalszym ciągu jednak kursanci wysoko cenią sobie kontakt z drugim człowiekiem. Właśnie w nauce języka obcego jest to szczególnie ważne, ponieważ nic tak nie uczy jak praktyka. Nie nauczymy się płynnie posługiwać żadnym językiem jeśli nie wdrożymy go do interakcji z drugim człowiekiem. Dlatego też część kursów ma w swojej ofercie regularne rozmowy (zazwyczaj za pośrednictwem Skype’a) z tutorem, w którego rolę wcielić może się zarówno profesjonalny nauczyciel, jak i native speaker. Dzięki temu kursanci otrzymują okazję do rozmowy w studiowanym języku oraz cenne uwagi co do samej wymowy i dalszego planu nauki.

Niezależnie od tego jaki rodzaj kursu wybierzemy, możemy mieć pewność, że w ofercie nauki języka obcego online, znajdziemy coś dla siebie. Sprawdź, w których szkołach i na jakich platformach możesz nauczyć się języka obcego całkowicie zdalnie, przeglądając oferty kursów online dostępne na naszej platformie.

#2 Programowanie – kursy online

Sprawą oczywistą jest, że do nauki programowania wystarczy nam właściwie jedynie komputer i odpowiednie materiały edukacyjne. O ile to pierwsze musimy zorganizować sobie sami, to materiały powinny zostać zapewnione nam przez profesjonalistów. Szczególnie jeśli nie mieliśmy wcześniej styczności z danym językiem programowania.

Obecnie zdalna forma nauki programowania jest na tyle popularna, że firmy szkoleniowe konkurują ze sobą o każdego klienta, wdrażając coraz to nowsze rozwiązania ułatwiające przyswajanie wiedzy. Począwszy od internetowych edytorów kodu i interaktywnych platform, przez wirtualne sesje ze specjalistami, pomagającymi kursantom w zrozumieniu trudniejszych zagadnień, aż po pomoc związaną ze znalezieniem pracy lub wzięciem udziału w ciekawych projektach po ukończeniu kursu.

kursy programowania

Jednak IT to nie tylko programowanie. Z poziomu własnego komputera możemy uczyć się również o bazach danych, systemach informatycznych czy choćby analizie danych. Ważną kwestię stanowi wybór odpowiedniej platformy. Pomoże nam to zyskać jak najwięcej profesjonalnej wiedzy, którą będziemy mogli następnie wykorzystać na swojej drodze zawodowej. Przejrzyj bazę altEd i znajdź najlepszą internetową platformę lub szkołę, która pozwoli Ci opanować wybrane zagadnienie ze świata IT bez wychodzenia z domu.

#3 Biznes – kursy online

Microsoft Excel to zdecydowanie pierwsze skojarzenie z kursem biznesowym, który możemy odbyć z poziomu naszej przeglądarki. Tego typu kursów wydaje się być obecnie na rynku najwięcej, zarówno jeśli chodzi o międzynarodowe jak i polskie platformy edukacyjne. Znajdziemy również bogatą ofertę kursów z innych technologii Microsoftu. Wśród nich wymienić można Access, Word, systemy do organizacji pracy czy nawet popularny PowerPoint. 

Wbrew temu co mogłoby się wydawać – świat biznesu nie kończy się na arkuszach kalkulacyjnych. W końcu potrzebna jest również wiedza na podstawie, której będziemy je wypełniać 🙂 Możemy ją uzyskać na dedykowanych do tego kursach z finansów, rachunkowości bądź marketingu. Coraz częściej przybierają one formę webinarów lub indywidualnych internetowych spotkań, podczas których oprócz prezentacji zagadnienia rozwiązywane są również case study.

Istnieje wiele dziedzin, takich jak chociażby marketing internetowy czy social media, które idealnie nadają się do nauki zdalnej. Jednak warto zwrócić uwagę, że szkolenia menedżerskie, kursy z zarządzania projektami czy też sesje poświęcone rozwojowi osobistemu również powoli przenoszą się do internetu. Aby znaleźć odpowiedni kurs dla siebie lub swoich bliskich, zapoznaj się z wybraną przez nas ofertą kursów online na platformie altEd.

Kursy online – jak zacząć?

Jedną z najważniejszych rzeczy w samodzielnej nauce w domu jest odpowiedni plan i mobilizacja. Firmy szkoleniowe oferujące kursy internetowe w zdecydowanej większości wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom i skrupulatnie organizują nam proces nauczania. Planują one czas potrzebny na przerobienie danych tematów oraz weryfikują co jakiś czas naszą wiedzę.

Jest jednak punkt, o który sami musimy zadbać. Mowa tutaj o organizacji czasu pracy i stworzeniu otoczenia, w którym będziemy mogli efektywnie przyswajać wiedzę. Bardzo ważne jest również przestrzeganie wyznaczonego planu oraz sumienne wywiązywanie się z zadanej pracy. Przy planowaniu nauki musimy uwzględnić również dodatkowy czas na przyswajanie materiału, z którym możemy mieć trudności. Warto o tym pamiętać gdy zapoznajemy się z sylabusem szkolenia, w którym wypisane są godziny przeznaczone na dane zagadnienia.

Pomimo wielu zalet nauki z domu, częstym błędem jest trudność oddzielenia czasu pracy od czasu wolnego. Dlatego też niezwykle ważne jest przestrzeganie ustalonego przez siebie schematu. Nie zapominajmy przy tym o odpoczynku, dzięki któremu nasz umysł będzie bardziej chłonny, a my sami będziemy w lepszym nastroju.

Na altEd gromadzimy najważniejsze informacje dotyczące zarówno szkoleń stacjonarnych jak i kursów online. Sprawdź oferty kursów dostępne na naszej platformie i wybierz najlepsze zajęcia dla siebie lub swoich bliskich.

Jesteś w trakcie kursu online lub świeżo po jego ukończeniu? Zostaw swój komentarz i oceń go na altEd. Pomóż innym w wyborze najlepszej oferty!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.